Dziś, tj. 6 lipca 2020 r., w wyniku powikłań po poważnym upadku zmarł słynny włoski kompozytor, laureat Oskara za muzykę filmową, Ennio Morricone. Dziennik „La Repubblica” napisał: „Jego bardzo długa kariera jako kompozytora muzyki filmowej współtworzyła historię X muzy, zwłaszcza dzieła, które powstały we współpracy z Sergio Leone i Giuseppe Tornatore”.

Dołączamy do wszystkich, którzy oddają dziś hołd wielkiemu Artyście. Nasz Dział Informacyjny przygotował dla Państwa zestawienie bibliograficzne, które zawiera opisy materiałów dotyczących Ennio Morricone, dostępnych w naszej Bibliotece.

ENNIO MORRICONE >>

Przypominamy, że WSZYSTKIE zestawienia (jest ich już ponad 60) można znaleźć w zakładce „Bibliografie”, w menu „Dla czytelników” (patrz >>). Mogą być przydatne uczniom i studentom przy pisaniu prac, ale także wszystkim osobom, których interesuje jakiś konkretny temat i poszukują książek lub publikacji prasowych z nim związanych.