PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Dla tych, którzy szukają sposobu na oderwanie myśli od trudnej sytuacji związanej z epidemią i zamknięciem w domu, a lubią literackie zagadki i quizy, mamy propozycję. Główną rolę w naszej zabawie grają mało znane zdjęcia znanych polskich pisarzy. Znajdują się w zbiorach Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, które udzieliło nam zgody na ich publikację. Bardzo dziękujemy pracownikom tej szacownej instytucji, która pełni ważną rolę w kształtowaniu zbiorowej pamięci literackiej Polaków.
Zasady są proste. Trzeba wybrać odpowiedź i nacisnąć na nią. Jeśli odpowiedź będzie prawidłowa, nastąpi przekierowanie do następnego pytania. Dalej będzie tak samo. Na każdego, kto dotrze do końca quizu, czeka nagroda. Jest nią elektroniczne faksymile niezwykle rzadkiego druczku związanego z jednym z naszych najgłośniejszych pisarzy. A zatem zaczynamy!
Ten niemowlak będzie kiedyś jednym z najpopularniejszych poetów, którego wiersze będą nie tylko recytowane, ale i śpiewane przez nabardziej popularnych piosenkarzy. Któż zatem tak bezradnie leży w fotograficznym atelier? Jak się dobrze przypatrzeć... da się coś w tym maleńkim obliczu rozpoznać...
1. Antoni Słonimski
2. Konstanty Ildefons Gałczyński
3. Julian Tuwim