Rok 2020 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Romana Ingardena (50. rocznica śmierci), wybitnego polskiego uczonego, uważanego przez środowiska naukowe, m.in. w USA i Niemczech, za jednego z najwybitniejszych współczesnych filozofów na świecie (doktoryzował się u Edmunda Husserla), profesora uniwersytetów we Lwowie, Toruniu i Krakowie, autora cenionych na świecie prac z dziedziny ontologii i estetyki. Obok publikujemy jeden z portretów Romana Ingardena namalowanych przez Stanisława Ignacego Witkiewicza. Znali się, korespondowali, prowadzili – jak je nazywał Witkacy – „rozmowy istotne”, czyli prawdziwe dyskursy filozoficzne.
W naszym Dziale Informacji powstał poświęcony temu uczonemu spis bibliograficzny, który możecie Państwo pobrać po kliknięciu na link.

ROMAN INGARDEN  >> 
 
Przypominamy, że WSZYSTKIE zestawienia (jest ich już ponad 60) można znaleźć w zakładce „Bibliografie”, w menu „Dla czytelników” (patrz >>). Mogą być przydatne uczniom i studentom przy pisaniu prac, ale także wszystkim osobom, których interesuje jakiś konkretny temat i poszukują książek lub publikacji prasowych z nim związanych.