Frekwencyjne osiągnięcia odnotowało wczoraj i dziś, tj. 19 i 20 listopada nasze Centrum Informacji i Kultury „American Corner”. Kameralne raczej wnętrze tego działu wypełniło wczoraj 65 wrocławskich licealistów i studentów, którzy wysłuchali wykładu eksperta ds. cyberbezpieczeństwa Olgierda Syczewskiego z Center for European Policy Analysis (CEPA). Organizatorzy, czyli Ambasada USA w Polsce, CEPA i American Corner, uznali, że nie mogą być obojętni wobec jednego z największych wyzwań współczesności. Liczyli na to, że takie spotkanie pomoże zwiększyć świadomość obecnych zagrożeń i pozwoli zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi rozwiązywania tych problemów.

Dziś, licealiści reprezentujący cztery wrocławskie szkoły – było ich blisko siedemdziesięcioro (!) – przyszli na spotkanie z przedstawicielką Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Amy Steinmann, która pełni urząd konsula ds. prasy i kultury. Tematem wykładu było jedno z najważniejszych amerykańskich świąt  – obchodzony właśnie w listopadzie Dzień Dziękczynienia (Thanksgiving). Pani konsul przedstawiła prezentację poświęconą związane z Świętem Dziękczynienia tradycje, które sięgają XVI wieku. Liczyła się zresztą nie tylko frekwencja, spotkanie udane było również w sensie merytorycznym, co potwierdziły reakcje młodzieży.
Z upływem lat wpływ amerykańskiej kultury wśród europejskiej młodzieży narasta, dlatego warto rozumieć zjawiska, które się asymiluje i uczyć się u źródła, jak bronić się przed zagrożeniami, które są przez niektóre z tych zjawisk generowane.