Książki on-line z portalu Legimi.plKsiązki on-line z portalu LibraIbuk.plKatalog zbiorów www.dzb.plCyfrowy Dolny Śląsk
W sobotę 19 października 2019 r. pomimo późnej pory na spotkanie z kapitanem Sparty Wrocław przybyło wielu wiernych kibiców. Sala pękała w szwach, co sam gość skwitował stwierdzeniem, że jest trochę zestresowany, ponieważ jeszcze nigdy nie spotykał się w ten sposób z kibicami i rzadko ma okazję tak przeprowadzać wywiady, a poza tym nie spodziewał się, że aż tyle osób przyjdzie w wolną sobotę.

Podczas wywiadu Magic z poczuciem humoru i dystansem do siebie opowiadał o życiu żużlowca, szczerze wyjaśniając różne kwestie i wprowadzając słuchaczy w swój świat (nie zabrakło anegdot oraz małych wpadek zarówno ze strony prowadzącej, jak i gościa), a następnie odpowiadał na pytania zadawane przez licznie zgromadzoną publiczność, która reagowała żywiołowo, entuzjastycznymi oklaskami i śmiechem. Część pytania-odpowiedzi została zakończona zbiorowym wykonaniem tzw. ,,szkocji”, znanej z meczu Euro 2016 pomiędzy Islandią i Anglią, niezwykle popularnej na stadionach żużlowych – oczywiście poprowadzonej przez Maćka z pomocą najmłodszych uczestników wydarzenia. Później kapitan Sparty przez długi czas cierpliwie rozdawał autografy (na kartach, czapkach, koszulkach, szalikach, a nawet na… tatuażu na nodze jednego z fanów!) i pozował do zdjęć.

Panowała niezwykle miła, serdeczna atmosfera, co chyba nie zaskoczyło żadnej osoby znającej się choć trochę na żużlu i wiedzącej, że, jak powiedział Maciek, idealni kibice są na Nowym Olimpijskim! A to właśnie ci kibice zapełnili salę im. Tadeusza Mikulskiego – dzieci, nastolatki, osoby dorosłe i starsze oraz całe rodziny odwiedziły naszą bibliotekę, aby posłuchać i lepiej poznać kapitana wrocławskiej drużyny.

Nasz bardzo sympatyczny gość otrzymał oprócz podziękowania książkę – inaczej być nie mogło! Po spotkaniu stwierdził skromnie, że ,,chyba było fajnie” (jedna z uczestniczek spotkania powiedziała: ,,nie było super, było rewelacyjnie!”) i że chętnie przyjdzie ponownie – może po zakończeniu sezonu 2020, a może wcześniej, więc czekamy z niecierpliwością.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania!