UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
19 października (sobota), o godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców – Maciejem Janowskim, kapitanem drużyny Sparta Wrocław.

Czy jest zadowolony z zakończonego sezonu? Jakie są według niego różnice pomiędzy żużlem w Polsce i Szwecji? Jaki powinien być idealny kibic i dziennikarz? Dlaczego każdy marzący o sukcesach żużlowiec powinien mieć w swoim CV okres jazdy w brytyjskiej Premiership? To tylko niewielka część pytań, na które odpowiedzi udzieli Magic.

Więcej informacji o samym spotkaniu i jego bohaterze znajdziecie Państwo TUTAJ >>

Przez cały październik natomiast będzie można oglądać w ciągu komunikacyjnym III piętra wystawę poświęconą sportowi żużlowemu we Wrocławiu, która powstała w oparciu o wyjątkowe zbiory dokumentów życia społecznego. Prezentujemy na niej zachowane u nas unikalne plakaty, afisze i broszury informacyjne związane z organizowanymi we Wrocławiu zawodami żużlowymi  z lat 1973-1989.

Dla bardziej dociekliwych przygotowaliśmy zestawienie bibliograficzne, dotyczące naszych zbiorów związanych z czarnym sportem. Można je otworzyć TUTAJ >>
Zachęcamy do przejrzenia (w poniższej galerii) fotografii ukazujących Macieja Janowskiego w akcji…