PolskiEnglishFrançais (France)UkrainianGermanycall button

 

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zachęca do skorzystania z projektu Wrocławski Wolontariusz IT.
 
We wrocławskich bibliotekach, na Politechnice Wrocławskiej, w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy „Iskierka”, a także… w siedzibach rad osiedli – na chcących zgłębić tajemnice cyfryzacji czekają wolontariusze IT.

Beneficjentem może być każdy z nas, bo przecież wszyscy potrzebujemy czasem wsparcia w kwestiach technologicznych.
 
Wydawać by się mogło, że unikatowy w Polsce projekt Wrocławski Wolontariusz IT jest skierowany przede wszystkim do seniorów, że to oni najczęściej są „cyfrowo wykluczeni”. To stereotyp. Wielu seniorów świetnie sobie radzi komputerowo, korzysta z mediów społecznościowych czy smartfonów albo tabletów. Oczywiście, jest też sporo osób w starszym wieku, które z chęcią uczą się w przyjaznej i życzliwej atmosferze podstaw korzystania z komputera.

Projekt Wrocławski Wolontariusz IT jest jednak z zasady dla nas wszystkich. Uczeń, na przykład, bez problemu skorzysta z wiedzy i doświadczenia studentów i pracowników politechniki. Może chciałby nauczyć się więcej, zrobić coś szybciej, sprawdzić swoją – nabytą na lekcjach informatyki – wiedzę w praktyce. Być może, zabiegani i zapracowani, nie mamy czasu, aby „rozgryźć” kolejną, przydatną aplikację – wtedy pomoże nam wolontariusz IT lub umówi nas na spotkanie z kimś, kto to potrafi.

 
Na tym właśnie polega projekt Wrocławski Wolontariusz IT. To sieć życzliwych, pomocnych, otwartych ludzi, którzy chcą się uczyć, także od siebie nawzajem i tą wiedzą chętnie się podzielą.

A więc – niezależnie od tego, czy masz lat 14, 40 czy 85 – nie wahaj się – skorzystaj z pomocy Wolontariusza IT!
 
? W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58) wolontariusze dyżurują w każdą sobotę w godzinach: 16.00–18.00 w  Informatorium (II piętro)
 
? Wolontariusze IT

Beata Tarnowska - bibliotekarka, trenerka, instruktorka kursów komputerowych dla seniorów.
Piotr Horbatowski - informatyk, programista, serwisant.
 
? Kontakt w sprawie Wolontariatu IT w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu
Beata Tarnowska

tel. 696 820 163
? Wrocławscy wolontariusze IT dyżurują w rożnych miejscach we Wrocławiu. Aktualny grafik i miejsca konsultacji komputerowych można sprawdzić na stronie koordynatora projektu >>
? Działania prowadzone w ramach projektu można śledzić także na stronie www.wolontariuszIT.wroclaw.pl (kontakt: )