Wspólnie z Alliance Française zapaszamy do uczestnictwa w nadchodzących Dniach Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu!

W samej Dolnośląskiej BIbliotece Publicznej będzie można obejrzeć wystawy obrazów (francuskiego malarza Bastiena Ducourtioux >> oraz Polki – Agaty Sadkowskiej-Fidali >>),  wziąc udział w degustacji win czy w projekcjach francuskich filmów. Poniżej zamieszczamy program oraz dodatkowe informacje od organizatorów.
Zbliża się Festiwal Frankofonii. Marzec zostanie wypełniony przez francuską kulturę. W programie przewidzieliśmy pełen przekrój wydarzeń, dzięki którym Francja z pewnością rozkocha w sobie każdego zainteresowanego.

Jesteś melomanem, doceniającym doskonałą muzykę lub świetną grę na gitarze? Wspaniale! Możesz wziąć udział w gitarowym recitalu Krzysztofa Pełecha i rozkoszować się jej brzmieniem lub przyjść na koncert Benjamina Piata, francuskiego piosenkarza. Jeśli czerpiesz przyjemność z przebywania w otoczeniu sztuki, proponujemy odwiedzić przygotowane wystawy, obejrzeć zaplanowane spektakle, a nawet dołączyć do wspólnego seansu wybranych francuskich filmów. Dla koneserów wybornych dań odbędzie się specjalna, francuska kolacja – to wszystko pozwoli Ci na zbliżenie się do wyjątkowego klimatu Francji oraz na przeniesienie się w zupełnie inne miejsce – przynajmniej na chwilę, na jeden – obfitujący w ekscytujące imprezy – miesiąc.

Nie przegap swojej okazji na oderwanie się od codzienności!
Program festiwalu >>
Festiwal Frakofonii na stronie Alliance Française >>