Wszystkich bibliotekarzy informujemy o możliwości skorzystania z darmowej platformy e-learningowej w ramach projektu edukacji ekonomicznej „O finansach… w bibliotece”. Z kursu może skorzystać każda biblioteka w Polsce – dotyczy to także placówek, które nie były uczestnikami tegorocznej edycji programu.

Kurs jest skierowany do osób dorosłych, a za jego pomocą bibliotekarze mogą prowadzić działania edukacyjne w postaci warsztatów, zajęć dla seniorów, słuchaczy Uniwersytetów III Wieku itd. Na platformie dostępny jest również kurs e-learningowy dla osób prowadzących spotkania, można przejrzeć proponowane scenariusze zajęć, przeczytać porady i wskazówki.

Dostęp do platformy uzyskuje się po wypełnieniu krótkiego formularza, w dalszej kolejności można samemu przejść szkolenie i stworzyć konta dla uczestników kursów.

Platforma z kursem jest wspierana w ramach projektu do 31 października 2018 r., co oznacza, że do tego czasu oferowane jest wsparcie techniczne przy jej obsłudze.

? Przejdź do strony z kursem >>

Projekt „O finansach… w bibliotece – 5. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.