Wydawnictwo OVO powstało z myślą o promowaniu wartościowych, pięknie ilustrowanych książek dla dzieci, a także ambitnej literatury współczesnej. „Nie ma nic bardziej fascynującego w pracy wydawcy niż odkrywanie prawdziwych talentów” – mówią w firmie OVO – i stawiają na debiutantów. Szczególnie bliskie są im wrocławskie i dolnośląskie środowiska twórcze i właśnie z tego grona wywodzą się ich autorzy, ilustratorzy i graficy: Justyna Bajda, Anna Dmytruszyńska, Agata Majdzik, Julianna Michorczyk, Katarzyna Kołodziej, Marcin Makarewicz. Obok prezentujemy okładkę najnowszej publikacji proponującej spacer po wrocławskich Gajowicach, a także nowatorsko opracowanego przewodnika po kultowym Wrocławiu i jednej z książek dla dzieci.
Materiały pochodzą od wydawcy.