W tym roku minie 500 lat od dnia, w którym Marcin Luter przybił na drzwiach kościoła w Wittenberdze swoich 95 tez, będących wyrazem krytyki wobec praktyki udzielania odpustów w Kościele. Czyn ten został uznany za początek reformacji, która rozlewając się po Europie, z czasem zakwestionowała cały średniowieczny ład religijno-społeczny. Skutkiem były wojny religijne, które pochłonęły niezliczoną liczbę ofiar”. (z okładki książki Piotra Kościelnego, Dzieje reformacji w Polsce. Warszawa 2017)

Oto link do nowego zestawienia bibliograficznego, którego tematem jest właśnie reformacja.

REFORMACJA >>

Przypominamy, że pod zakładką „Zestawienia bibliograficzne” (w menu „Katalogi”) można znaleźć WSZYSTKIE zestawienia (patrz >>), które mogą być przydatne uczniom i studentom przy pisaniu prac, ale także wszystkim osobom, których interesuje jakiś konkretny temat i poszukują książek lub publikacji prasowych z nim związanych.