UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
A- A A+
Z przyjemnością informujemy, że film z warsztatów przeciwko mowie nienawiści zorganizowanych w naszej Bibliotece został nagrodzony.

Zajęcia „Poczuj na własne skórze” zostały przeprowadzone w ramach konkursu współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundację Humanity in Action Polska. Do konkursu zgłosiły się 102 biblioteki. Spotkanie przeprowadziła Dagmara Batóg, film wyreżyserowały i zmontowały Paulina Posobiec i Anita Dzierżanowska. Jako jedna z pięciu zwycięskich instytucji Biblioteka otrzyma
zestaw książek związanych z tematyką wielokulturowości.

Głównym celem warsztatów, w których udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 9 im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu, była dyskusja i refleksja nad problemem mowy nienawiści. Mówiliśmy o stereotypach, modelu SUD. Wiele emocji wzbudziło ćwiczenie z balonami, na których uczniowie zamieścili swoje wartości i pozytywne cechy. Mimo zabawy w czasie przebijania balonów sobie nawzajem, refleksja była jedna: nie jest miło, gdy ktoś niszczy nasze wartości. Na koniec każdy uczestnik otrzymał koperty z pozytywnymi informacjami na swój temat od każdego kolegi i koleżanki z klasy. Uczestnikom warsztatu bardzo spodobała się publikacja „O Żydach i Żydówkach”, która zachęca do aktywnej edukacji .Było edukacyjnie, zabawnie i refleksyjnie.
Link do filmu znajdziecie tutaj >>
Więcej na temat nagrodzonych >>