UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
A- A A+
Zakończyły się XIV Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”, którym w tym roku przyświecało hasło „A to historia!”. I rzeczywiście – jest o czym opowiadać.

Wielki Finał odbył się w Wołowie w sobotę, 10 czerwca. Wszystkim osobom organizującym „Walizki", serdecznie dziękujemy. Składamy podziękowania również artystom książki i wydawcom oraz najważniejszym uczestnikom imprezy, czyli dzieciom. Szczególne uznanie należy się tym młodym czytelnikom, którzy zaangażowali się w działania artystyczne, brali udział w konkursach i zabawach.

Więcej informacji na temat przebiegu spotkania można znaleźć w galerii.
Poniżej publikujemy natomiast wyniki konkursu „A to historia!” i XI Dolnośląskiego Turnieju Młodych Recenzentów – dwóch wydarzeń towarzyszących „Walizkom”, a także najnowsze wyniki ostatniego „walizkowego” konkursu.
Nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki królewskiej z gazety WALIZKA w postaci książek z pamiątkowymi wpisami twórców uczestniczących w tegorocznej edycji projektu otrzymują:

Aleksandra Parysek z Jordanowa Śląskiego
Nikola Włodek z Uciechowa
Kalina Jabłonowska z Siechnic
Jan Leszkowicz z Wojcieszyc
Gabriel Kaczmarek z Wąsosza
Oliwia Zabłotna z Legnickiego Pola
Hanna Maliszewska z Legnickiego Pola
Martyna Wybieralska z Jelcza-Laskowic
Dagmara Kopacz z Kamienia Górowskiego
Małgorzata Stachów z Wielowsi
Kacper Słubicki z Wielowsi
Martyna Radziewicz z Ogonowic
Jakub Micka ze Staniszowa
Jakub Rzepka z Nowej Męcinki

Nagordy zostaną przesłane pocztą.
Podczas finału „Z książką na walizkach” rozstrzygnięty został również konkurs plastyczno-literacki „A to historia!”. Tematem konkursu było stworzenie komiksu lub historyjki obrazkowej nawiązującej do historycznych zdarzeń z dziejów rodziny, miejscowości bądź regionu.
Jury w składzie: Zuzanna Orlińska, Joanna Zagner-Kołat i Paweł Wakuła zdecydowało, że nagrody otrzymują:

Szkoła podstawowa
I miejsce – Nina Wyszyńska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Polanicy-Zdroju)


Gimnazjum
I miejsce – Grzegorz Statkiewicz (Gimnazjum w Strzelinie)
Wyróżnienia: Filip Florczyk (Szkoła Podstawowa w Prochowicach), Aleksandra Fitas (Europejskie Gimnazjum w Zgorzelcu)


Nagrody zostaną przesłane pocztą.
Konkurs Młodych Recenzentów w tym roku odbył się pod hasłem „Historia Polski zaczarowana w książce”. Zadaniem uczestników – w zależności od kategorii – było napisanie recenzji lub stworzenie ilustracji do wybranej książki historycznej polskiego autora.

KATEGORIA PLASTYCZNA
Decyzją jury w składzie: Danuta Arendarska – artystka, malarka, prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci w Wołowskim Ośrodku Kultury; Agata Nowaczyk – artystka, malarka; Marcin Lokś – pracownik wołowskiej biblioteki nagrodzeni zostali:


Przedszkole:
I miejsce – Jagoda Zarwańska (Wołów)
II miejsce – Wera Szewc (Wołów)
III miejsce – Oliwia Zarwańska (Wołów)
Wyróżnienia: Miłosz Kuprianiuk (Bartoszewo), Martyna Huzarska (Wołów), Emilia Bronowicka (Wołów)
 

Szkoła podstawowa, klasy I-III
I miejsce – Sebastian Tylak (Mikołajowice)
II miejsce – Nadia Oleśków (Wołów)
III miejsce – Joanna Chowaniec (Mikołajowice)
Wyróżnienia: Dawid Hoffmann (Wołów), Klaudia Fesz (Mikołajowice), Zuzia Sinkowska (Wołów)
 

Szkoła podstawowa, klasy IV-VI
I miejsce – Anna Kruszyńska (Zgorzelec)
II miejsce – Nina Żak (Wołów)
III miejsce – Natalia Roznowska (Chojnów)
Wyróżnienia: Oliwia Zadwórna (Trójca), Anna Śmigielska (Trójca), Maciej Kućko (Chojnów)
 

Gimnazjum
I miejsce – Ilona Gromadkiewicz (Brzeg Dolny)
II miejsce – Julia Oraczewska (Wołów)
III miejsce – Nina Burdzy (Wołów)
Wyróżnienia: Patrycja Olszak (Zgorzelec), Bartek Czyżowicz (Wołów), Laura Duraj (Stare Bogaczowice)
 
KATEGORIA LITERACKA
Jury w składzie: Krystyna Śmigielska, pisarka książek, nie tylko dla dzieci; Katarzyna Czerepok, nauczycielka języka polskiego oraz Katarzyna Dąbrowska – pracownik wołowskiej biblioteki przyznało następujące nagrody:


Szkoła podstawowa, klasy I-III
I miejsce – Zuzanna Miedziak (Raszówka)
II miejsce – Kalina Jabłonkowska (Siechnice)
III miejsce – Karolina Stróżyńska (Wołów)
Wyróżnienia: Oliwia Rogala (Wołów), Mateusz Staśkiewicz (Wołów), Lena Gutowska (Wołów)
 

Szkoła podstawowa, klasy IV-VI
I miejsce – Aleksandra Wiercińska (Raszówka)
II miejsce – Natalia Borowy (Chojnów)
III miejsce – Zuzanna Czapluk (Stary Wołów)
Wyróżnienia: Michał Rzeźniczek (Wołów), Willem Kerstens (Chojnów) , Jan Posacki (Ścinawa)
 

Gimnazjum
I miejsce – Gabriela Spes (Chojnów),
II miejsce – Martyna Mydlikowska (Wołów)
III miejsce – Natalia Szechnicka (Wołów)
Wyróżnienia: Roksana Suszkiewicz (Świeradów Zdrój), Mikołaj Sokal (Lubiąż), Natalia Szynczewska (Wołów)
[/artSep]