Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy

 

Odsłon : 403 Pobierz jako plik iCal
Miejsce: Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro
 
Początek:
W dniu: Czwartek, 25 Kwiecień 2019 w godzinach  17:00  - 18:30 
Koniec:
 

Wstęp wolny!

Sudety przyciągają wielu turystów, którzy wędrują tutejszymi szlakami, ale ich uwaga koncentruje się przede wszystkim na krajobrazach. Rośliny jedynie w wyjątkowych przypadkach stają się obiektami zainteresowania, a szkoda, ponieważ co najmniej 65 gatunków rosnących przy szlakach sudeckich to rośliny chronione!

Mimo że odznaczają się dużą różnorodnością gatunkową, pięknymi barwami, kształtami i zapachami, dają pożytek zwierzętom oraz człowiekowi, to są zazwyczaj mijane obojętnie. Właśnie tym roślinom będzie poświęcone spotkanie autorskie z Wojciechem Giżą, ponieważ, jak sam przyznaje, wiadomości o ich biologii, ekologii, etymologii, wykorzystywaniu w magii, zabobonach, ziołolecznictwie, lekach, przyprawach, deserach, kosmetykach, budownictwie, architekturze, religii, symbolice etc., czyli – krótko mówiąc – etnobotanice, mogą w znakomity sposób uatrakcyjnić wędrówkę i poznanie rodzimej flory. A wiedza o tym np.: które rośliny potrafią liczyć, co łączy pokrzyk wilczą jagodę z okulistą, kruszczyki z kapustą, widłaki z dzwonami, aptekarzami oraz kominiarzami itd. na długo pozostanie w pamięci!


Wydarzenie organizowane w ramach targów książki regionalnej „Silesiana”
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
? Oficjalny blog Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego „Silesiana” >>
? Profil w portalu Facebook >>
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
   

 


W razie wątpliwości sprawdź godziny pracy lub skontaktuj się z wybranym działem biblioteki.