UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
08-12-2017 (Piątek)
godz. 17:00 - 18:30
American Corner, II piętro


DKKP „Globtrotter” zaprasza na prezentację multimedialną znanej wrocławskiej podróżniczki, pani Teresy Słabińskiej, pt. „Senegambia – 100% egzotyki”.

Gambia to najmniejsze państwo Afryki. Nazywa się ją „państwem rzeki”, ponieważ przez cały kraj przepływa potężna rzeka Gambia. Bierze ona swój początek w Gwinei, a wpływa do Oceanu Atlantyckiego. W Gambii atrakcję stanowią rozległe piaszczyste plaże, a dla bardziej mobilnych osób „Małpi Park", wielki targ rybny Tanji czy barwny, zawsze pełen ludzi Albert Market w Banjulu – stolicy państwa.

W Senegalu odważni mogą pospacerować z lwami, stanąć oko w oko z hipopotamem i zaglądnąć w oczy guźcom, zebrom, żyrafom i antylopom w rezerwacie przyrody Fathala. Bezkrwawe łowy z aparatem fotograficznym odbywają się wśród lasów mangrowych w dzikim dorzeczu Gambii – największym w Afryce. Ci, których ciekawią ludzie żyjący w innej kulturze, zobaczą bajecznie kolorowo ubrane kobiety wykonujące tańce ludowe i mężczyzn wybijających rytm na bębnach djembe. Wszyscy miłośnicy egzotycznej flory i fauny poczują się usatysfakcjonowani bogactwem tutejszej przyrody.