UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
28-11-2017 (Wtorek)
godz. 18:30 - 20:30
Sala im. Tadeusza Mikulskiego, III piętro

Loża Fantastyczna zaprasza do wzięcia udziału w dyskusji na temat książek z cyklu o Harrym Potterze J. K. Rowling.

Na spotkaniu porozmawiamy o niezaprzeczalnym fenomenie cyklu i jego popularności zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, a także o adaptacjach filmowych poszczególnych części.
Przygotujcie się na rozmowę dłuższą niż zwykle!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Harry James Potter (ur. 31 lipca 1980 r.) — czarodziej półkrwi, jedyne dziecko Jamesa i Lily Potterów. Najbardziej znany czarodziej XX w.

Swoją sławę „zawdzięcza” proroctwu wypowiedzianemu pod koniec 1979 roku przez Sybillę Trelawney dotyczącą Lorda Voldemorta i chłopca urodzonego pod koniec siódmego miesiąca. W tym okresie urodziło się dwóch chłopców, jednakże to właśnie Harry został wybrany jako równy Czarnemu Panu.

W październiku 1981 roku Lord Voldemort zabił rodziców Harry’ego ukrywających się przy pomocy zaklęcia Fideliusa w Dolinie Godryka, pragnących za wszelką cenę uchronić swoje, zaledwie roczne i jedyne dziecko. Ta wczesna próba usunięcia przeszkody na drodze do panowania nad światem czarodziejów nie powiodła się i doprowadziła do końca Pierwszej Wojny Czarodziejów, co było równoznaczne z upadkiem Czarnego Pana. Od tej chwili cały świat, znał Harry’ego jako „Chłopca, który przeżył”. Jedyną osobę, która do tej pory przeżyła mordercze zaklęcie.


(źródło: Harry Potter Wiki >>)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Szczegółowe informacje na temat spotkania na profilu FB >>