Budynek B,  II piętro, pok. 201
tel. 71 33 52 220; e-mail:

Godziny realizacji zamówień:

poniedziałek - 10:30-15:30
wtorek - 10:30-18:30
środa - 10:30-15:30
czwartek - 10:30-18:30
piątek - 10:30-15:30
sobota - nieczynne

Osoba odpowiedzialna: st. bibliotekarz Agnieszka Dziedziela-Zugaj:

Kolekcja dokumentów życia społecznego (dżs), pozyskana, opracowana i przechowywana w Dziale Informacji, liczy ok.100 tysięcy egzemplarzy. Najstarszy dokument pochodzi z 1936 roku. Zbiory Działu Informacjneo-Regionalnego DBP, dokumentujące życie Wrocławia i Dolnego Śląska, obejmują zróżnicowane pod względem formalnym i wydawniczym publikacje naukowe i popularnonaukowe, monografie, informatory, przewodniki, katalogi, kalendarze, obwieszczenia, pocztówki, fotografie, ekslibrisy, prospekty turystyczne i handlowe, plakaty i afisze, zaproszenia, okolicznościowe materiały niepisane (gadżety) oraz materiały audiowizualne.

Na szczególną uwagę wśród gromadzonych materiałów zasługują: rękopisy znanych twórców kultury, zbiór listów prof. Tadeusza Mikulskiego, twórcy wrocławskiej szkoły polonistycznej, kolekcja pism bezdebitowych z lat 1981-89 oraz obfity zbiór dokumentów dotyczących życia kulturalnego i artystycznego Wrocławia. Kolekcjonerów zaciekawić mogą ekslibrisy bibliotek dolnośląskich zgromadziliśmy ich ponad 600. Posiadamy interesującą kolekcję fotografii z lat 40. i 50., dokumentującą pracę bibliotek i bibliotekarzy na Ziemiach Odzyskanych. Ze zbiorów korzysta się na miejscu. Na zewnątrz zbiory są wypożyczane wyłącznie na pisemny wniosek instytucji i stowarzyszeń.

Pracownicy Działu Informacno-Regionalnego odpowiedzialni za zbiory dokumentów życia społecznego prowadzą również działalność metodyczną i szkoleniową z zakresu opracowania tego typu dokumentów. Informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 71 33 52 220 lub mailowo: .

Ważne!

Zbiory dokumentów życia społecznego udostępniane są wyłącznie na miejscu, w Bibliotece Popularnonaukowej w godzinach jej otwarcia, na zasadach w niej obowiązujących.

Zamówione egzemplarze zbiorów bibliotecznych należy odebrać w ciągu 3 dni roboczych. Po tym terminie zamówienie traci ważność.

Realizowanie zamówień z magazynu dżs kończy się na 10 minut przed jego zamknięciem.

Zamówienia złożone po tym czasie będą realizowane następnego dnia.