? Bez reszty
Wojtek Miłoszewski
Wydawnictwo W.A.B.

Początek lat dziewięćdziesiątych. Ludzie Krakowa są podzieleni. Jedni biednieją w oszałamiającym tempie, a inni zastraszająco szybko się bogacą. W mieście pojawia się nowy gang, który toruje sobie ścieżki potworną brutalnością. Przestępczość zorganizowana oraz handel amfetaminą to nowość dla policji, która dopiero co porzuciła starą, milicyjną nazwę.

Komisarz Kastor Grudziński musi sobie poradzić ze zmianami w komendzie wojewódzkiej, ale przede wszystkim przekonać swoich przełożonych, że potrzebne są nowe metody działania. Sposoby, z których korzystali do tej pory, nie wystarczą, aby rozbić zorganizowaną przestępczość. Zadania nie ułatwia mu nowa sprawa, która wiąże się z zabójstwami dzieci na terenie Krakowa. // Czy komisarz poradzi sobie z nową rzeczywistością i czy wreszcie uda mu się jakoś ułożyć swoje życie osobiste?
(z noty wydawcy)

? Diabelski szczyt
Wydawnictwo Sonia Draga, 2015

Starzejący się inspektor policji, Benny Griessel, musi szybko wytrzeźwieć, by zająć się najtrudniejszą w swojej zawodowej karierze sprawą. // Makabryczny przypadek wykorzystywania seksualnego staje się medialną sensacją, i tylko jeden człowiek decyduje się bronić dzieci z Kapsztadu. Niebawem znalezione zostaje ciało oskarżonego, któremu przebito serce włócznią. To początek krwawej serii morderstw. // Kiedy młoda prostytutka podstępem wplącze seryjnego mordercę i inspektora Griessela w groźny plan, obaj staną przed zatrważającym problemem, którego nie zdoła rozwiązać żaden system sprawiedliwości... (z noty wydawcy).

? Dolina
Bernard Minier
Dom Wydawniczy Rebis, 2020

Nowe śledztwo Martina Servaza! // W odciętej od świata dolinie w Pirenejach dochodzi do serii straszliwych morderstw. Podejrzewa się, że jakąś rolę w sprawie odgrywa pobliskie opactwo kryjące wiele sekretów. Miasteczko ogarnia chaos, mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Do akcji wkracza Martin Servaz, były komisarz policji w Tuluzie, którego przeszłość przywiodła do tego odciętego od świata miejsca. Nie wie, że przyjdzie mu się zmierzyć z niewyobrażalnym złem, gorszym niż najstraszliwszy koszmar...(z noty wydawcy).

? Krwawe safari
Wydawnictwo Sonia Draga, 2015

Lemmer jest ochroniarzem-wolnym strzelcem,  białym brutalnym śmieciem – byłym skazańcem, który nie panuje nad swoją agresją. // Emma le Roux to drobna i piękna konsultantka do spraw marki z Kapsztadu. Chce odszukać zaginionego brata. Rzekomo nie żyje on od dwudziestu lat, ale Emma jest przekonana, że widziała go kilka dni temu w wiadomościach jako podejrzanego o niedawne zabójstwo szamana i czterech kłusowników. Wynajmuje Lemmera, by ją ochraniał, kiedy ona wyruszy na poszukiwanie prawdy. // Kiedy le Roux i Lemmer zaczynają węszyć, odkrywają tlące się napięcia na tle rasowym i politycznym, chciwość, korupcję i siatkę ekoterrorystów – staje się jasne, że ktoś nie chce, by cokolwiek odkryli. Ktoś, kto nie cofnie się przed niczym, by powstrzymać ich dochodzenie. (z noty wydawcy).

? Siedem dni
Wydawnictwo Sonia Draga, 2015

Hanneke Sloet młoda ambitna prawniczka została zmordowana w swoim luksusowym apartamencie. Dochodzenie nie ujawniło niczego poza paroma roznegliżowanymi fotografiami i byłym przyjacielem z porządnym alibi. Sprawa zostaje ponownie otwarta, kiedy południowoafrykańska policja dostaje e-mail przerażającej treści: „Zastrzelę jednego funkcjonariusza dziennie, dopóki nie zamkniecie mordercy Hanneke Sloet”. I faktycznie ginie policjant. // Tym razem sprawę przejmuje alkoholik na odwyku, kapitan Benny Griessel. Benny musi sobie radzić z potężnymi naciskami wywieranymi na niego przez przełożonych, dziennikarzami oraz nieznanym strzelcem wyborowym, który nie ma zamiaru złożyć broni. // Do współpracy przydzielono mu porywczą Mbali Kaleni, która tropi snajpera, usiłując odkryć, co takiego łączyło go z Hanneke Sloet. Oboje – Benny’ego i Mbali – czeka siedem dni piekła.(z noty wydawcy).

? Trzynaście godzin
Wydawnictwo Sonia Draga, 2015

Detektyw Benny Griessel przez jednych jest uważany za legendę, przez innych za pijaka. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił na zbyt wiele odcisków, by spodziewać się zawodowego awansu i obecnie musi koncentrować się przede wszystkim na zachowaniu trzeźwości i byciu mentorem kolejnego pokolenia stróżów praworządności, pokolenia stanowiącego mieszankę etniczną charakterystyczną dla społeczeństwa nowego RPA. // Gdy w Cape Town znika amerykańska turystka, ogarnięte paniką władze zwracają się bez wahania do Griessela: detektyw ma trzynaście godzin na ocalenie dziewczyny, uratowanie swojej kariery i… zdemaskowanie spisku, który zagraża całemu krajowi. (z noty wydawcy).

? Zastraszeni
Dulewicz Joanna
[wydawnictwo:] Czwarta Strona, 2020

W województwie świętokrzyskim na przestrzeni kilku miesięcy zostają odnalezione kolejne fragmenty ludzkiego ciała. Trop prowadzi do byłego ormowca, którego trzydzieści lat wcześniej podejrzewano o dokonanie podobnej zbrodni. Ofiarą był wówczas brat inspektor Leny Chmiel – przełożonej Wrońskiego. // Eryka Olbracht, szefowa prywatnego szpitala, od dłuższego czasu dostaje niepokojące wiadomości od swojego męża, który ukrywa się przed policją. Kiedy ten doprowadza do porwania jej matki, kobieta podejmuje ryzykowną grę, w której stawką są nie tylko olbrzymie pieniądze, ale i ludzkie życie. (z noty wydawcy).