W ramach XVI Dolnośląskich Spotkań Młodych Czytelników z Pisarzami Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy ogłosiła konkurs recenzencki dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami oraz obejrzenia zwycięskich prac! Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy. Dziękujemy także fundatorom nagród – wydawnictwom Akapit Press oraz Literatura.

? rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „NA ROZGRZEWKĘ KSIĄŻKA – Mistrzowie literatury (na start!)”

Komisja w składzie: Ewa Cuban – dyrektorka MBP w Świdnicy, Monika Turzańska – pracowniczka Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży oraz Daniel Gębala – fotograf „Moja Świdnica” przyznała następujące nagrody:

I NAGRODA

Hubert Broński
Wiktor Szustak
Gabriela Polak

? rozstrzygnięcie konkursu literackiego „NA ROZGRZEWKĘ KSIĄŻKA – Mistrzowie literatury (na start!)”

Jury konkursu w składzie: Agnieszka Komaniecka – przewodnicząca, Aneta Madejczyk – członek oraz Katarzyna Poznańska – członek postanowiło wręczyć:

NAGRODY RÓWNORZĘDNE

Witold Wójcik
Maria Sarnowska
Łukasz Bryks

Ignacy Kopciuch
Zuzanna Krzymińska
Kalina Jabłonkowska
Również konkurs „Mój mistrz literatury”, zorganizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. T. Mikulskiego we Wrocławiu, został rozstrzygnięty. Jury w składzie: Marta Wokan (DBP), Olga Bartczak (DBP), Joanna Zagner-Kołat (ilustratorka) postanowiło przyznać dwie nagrody główne (czytniki e-booków):

KATEGORIA KLAS IV–VI

Hanna Markiewicz z Chojnowa

KATEGORIA KLAS VII–VIII i III GIM.

Emilia Wojnicka z Wałbrzycha

Ponadto postanowiło pozaregulaminowo wyróżnić dwie kolejne prace autorstwa Małgorzaty Kowalik z Polkowic i Nikoli Walczak ze Świętej Katarzyny.

PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO,