UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dla jasności przypominamy, że DŻS-y, to skrót od nazwy specyficznej kategorii dokumentów, które są gromadzone w bibliotekach – tzw. dokumentów życia społecznego. U nas zajmuje się tym Dział Informacji. Te dokumenty to najróżniejsze druki ulotne: foldery, kartki pocztowe, typowe ulotki, afisze, plakaty, zaproszenia, fotografie, katalogi wystaw czy targów itp. Z założenia są to zawsze materiały związane z regionem, w naszym wypadku z Dolnym Śląskiem, z jego przeszłością i teraźniejszością, z jego geografią, przyrodą, kulturą, życiem politycznym i gospodarczym, działaniami samorządów itp.
 
Nasz konkurs jest czysto FOTOGRAFICZNY, chociaż jeśli ktoś sfotografuje jakieś nadzwyczaj ciekawe dokumenty, np. wyjęte z metalowej kuli zamontowanej na wieży jakiegoś dolnośląskiego kościoła, też weźmie udział w rywalizacji i może zdobyć nagrodę. Głownie jednak chodzi o zdjęcia dowolnych, ale z regionalnego punktu widzenia ważnych i ciekawych obiektów czy zdarzeń – mogą to być: ruiny dawnych pałaców czy zamków, wiejskie domy ze strzechą, kapliczki, okazałe drzewa, krzyże pokutne, zniszczone lub zapomniane pomniki, statuy, rzeźby plenerowe, zabytkowe nagrobki, oryginalne szyldy, staroświeckie sklepiki, niezwykłe altany ogródkowe, oryginalnie aranżowane procesje, zwyczaje i tańce ludowe, regionalne ludowe stroje, muzykanci itd. Itp.
 
Nie muszą to być, oczywiście, pojedyncze zdjęcia, dopuszczamy także zestawy fotografii (maksimum: 5 zdjęć). Bardzo ważnym elementem zgłoszenia do konkursu fotografii będzie ich opis (co? gdzie?, kiedy?).

Wszelkie szczegóły znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu TUTAJ >>.
A  oto link do klauzuli informacyjnej dotyczącej ewidencji uczestników imprez – TUTAJ >>
 
Konkurs potrwa do końca wakacji, a zdjęcia będzie można przesyłać do dnia 30 września 2019 r. Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród będzie połączona z otwarciem wystawy, na której mamy nadzieję pokazać fotografie WSZYSTKICH uczestników. Po tej prezentacji wystawa zostanie zarchiwizowana w zbiorach dokumentów życia spolecznego jako dokumentacja działalności Dolnośląskiej biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu i będzie stanowić źródło informacji o regionie dla jego miłośników i badaczy.
A teraz o nagrodach. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę rzeczową. Miejsca drugie i trzecie zostaną nagrodzone książkami. Ale doceniona zostanie praca wszystkich uczestników konkursu, bo – jak wspomniano wyżej – ich zdjęcia zostaną pokazane na wystawie, której otwarcie przwidujemy w październiku. Równolegle otworzymy taką wystawę w wersji wirtualnej na naszej stronie internetowej.
Obok tekstu prezentujemy kilka przykładowych fotografii z naszych zasobów, które mogłyby wziąć udział w tym konkursie.