Tegoroczny Dolnośląski Salon Wydawniczy „Silesiana” dobiegł końca. Wszystkim uczestnikom – zarówno wystawcom czy prelegentom, jak i czytelnikom oraz wolontariuszom – serdecznie dziękujemy! Jednocześnie publikujemy ostateczną listę wszystkich nagrodzonych w konkursach towarzyszących targom.
? Laureaci konkursu Młody Poeta Dolnego Śląska 2019 w kategorii „dorośli”:

1. Alicja Klarzyńska
2. Maja Stabrowska
3. Klaudia Wlaźlak

Wyróżnienia zdobyli: Aneta Parzoń, Julia Wołowiec, Martyna Dziubańska, Nina Łozińska, Lila Grabowska-Kaleta.

? Laureaci konkursu Młody Poeta Dolnego Śląska 2019 w kategorii „dzieci i młodzież”:

1. Adrian Pacuszka
2. Sara Banasiewicz
3. Katarzyna Rybszleger

Wyróżnienia zdobyli: Emilia Pleśniak, Julia Kuczkowiak, Mikołaj Ślemp, Ignacy Urbańczyk, Maja Nossol, Dobrosława Kwiecińska, Martyna Wojciechowska, Małgorzata Opioła, Anna Chrabąszcz, Anna Suszek, Zuzanna Biaduń, Gustaw Borgosz.

? Laureaci konkursu „Moja ulubiona książka z dzieciństwa”:

1. Barbara Kołodziejczykowa
2. Zdzisław Maciejewski
3. Teresa Jóźwin, Stanisława Sochacka

Wyróżnienia zdobyli: Helena Szułkowska, Jerzy Woźnica, Ewa Alfut, Teresa Kot.
Spośród wystawców nagrodzone zostały wydawnictwa AD REM, PressForum oraz Paperback.

Nagroda Silesiana trafiła do Wydawnictwa AD REM za książkę Sandry Nejranowskiej „Góry jakich świat nie widział” za oryginalność formy literackiej, wyrafinowanie warstwy wizualnej oraz staranność opracowania typograficznego, które nadaje książce niepowtarzalną i spójną, estetyczną postać

Wyróżnienie otrzymało Wydawnictwo PressForum za książkę Marcina Dziedzica i Waldemara Zielińskiego „Leksykon fotografów ziemi kłodzkiej 1839-1945” za wartościowe poznawczo ujęcie tematu, bogactwo unikatowej dokumentacji archiwalnej, a także za staranność opracowania edytorskiego, które czynią książkę ważnym źródłem wiedzy o Ziemi Kłodzkiej

Kolejne wyróżnienie przyznano Wydawnictwu Paperback za książkę Tomasza Duszyńskiego i Moniki Łukasik-Duszyńskiej „Legendy ziemi strzelińskiej” za uniwersalność i oryginalność przekazu łączącego wiedzę historyczną ze światem podań, baśni i legend, a także za bogactwo materiału ilustracyjnego o Ziemi Strzelińskiej.
Jak zawsze w ofercie targów można było znaleźć można najróżniejsze pozycje: od książek dla najmłodszych przez te historyczne i wyspecjalizowane aż do publikacji niezależnych autorów. Nie zabrakło spotkań autorskich, wystaw  tematycznych, gier czy spacerów miejskich. Wszystkich odczuwających niedosyt, a także tych, którzy targi przegapili, zapraszmy za rok!