Uważasz, że edukacja ekonomiczna jest ważna na każdym etapie życia? Chcesz rozbudować ofertę biblioteki o zajęcia dla osób dorosłych? Nie czekaj! Zapoznaj się z propozycją Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i już dziś zgłoś swoją bibliotekę do 6. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”.

Dzięki projektowi 2000 osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w miastach do 200 tysięcy mieszkańców, nauczy się, jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej, jak zarabiać na emeryturze, racjonalnie planować swoje domowe wydatki oraz inwestować zaoszczędzone pieniądze. Natomiast bibliotekarze i bibliotekarki, dzięki cyklowi szkoleń i wsparciu trenerów, zyskają wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi.

W ramach 6. edycji projektu zaplanowane są:
  • cykl szkoleniowy dla bibliotekarzy (kurs internetowy, szkolenia stacjonarne i regionalne spotkania konsultacyjne) oraz konsultacje z trenerami w trakcie trwania projektu,
  • spotkania edukacyjne oraz kurs internetowych dla mieszkańców dotyczące finansów osobistych,
  • konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla bibliotek uczestniczących w projekcie,
  • spotkania służące wymianie wiedzy i doświadczenia pomiędzy bibliotekarzami,
  • seminarium eksperckie podsumowujące projekt.
W projekcie oferujemy:
  • dotacje dla bibliotek biorących udział w projekcie na realizację spotkań dla mieszkańców,
  • wynagrodzenie dla bibliotekarzy prowadzących spotkania edukacyjne.

Nabór do projektu:
  • Na zgłoszenia czekamy od 25 marca do 17 kwietnia 2019 roku.
  • O wynikach rekrutacji poinformujemy do 7 maja 2019 roku.
  • Aby zgłosić chęć udziału w projekcie, należy wypełnić formularz on-line dostępny pod adresem: http://ofinansach.biblioteki.org/formularz-zgloszeniowy
  • Do projektu zapraszamy wszystkie zainteresowane biblioteki, niezależnie od tego, czy brały udział w poprzednich edycjach.
  • Do projektu mogą zgłaszać się biblioteki publiczne oraz biblioteki pedagogiczne pełniące funkcje bibliotek publicznych z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich lub miast do 200 tysięcy mieszkańców z terenu całej Polski.
  • Projekt może być realizowany w bibliotece głównej oraz w jej filiach. Jeżeli projekt będzie realizowany w więcej niż jednej placówce bibliotecznej wchodzącej w skład jednej instytucji, każda placówka (biblioteka główna lub filia) powinna przesłać osobne zgłoszenie.
  • Nabór do projektu jest realizowany w ramach procedury konkursowej. Z przesłanych zgłoszeń wybierzemy 100 placówek bibliotecznych, które wezmą udział w 6. edycji projektu.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy na stronę internetową projektu „O finansach… w bibliotece”: http://ofinansachwbibliotece.biblioteki.org
Zachęcamy też do udziału w webinarium, podczas którego opowiemy o projekcie i zasadach rekrutacji. Webinarium odbędzie się 4 kwietnia 2019 roku o godzinie 10.00. Link do webinarium: https://frsi.clickmeeting.com/o-finansach-w-bibliotece-6-edycja
W sprawach związanych z projektem i rekrutacją można kontaktować się z nami pisząc na adres:
Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt „O finansach… w bibliotece – 6. edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Dowiedz się więcej i zgłoś się do projektu!