UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Pierwsza z tych ważnych imprez już trwa – wystawa „Wieszcz u fotografa, czyli jak wyglądał Mickiewicz”, dlatego o niej tylko wzmiankujemy, a tych, którzy jeszcze jej nie widzieli, odsyłamy do artykułu już wcześniej opublikowanego (TUTAJ >>).

W pierwszym półroczu zaprosimy Państwa na cztery duże imprezy. Zapowiadamy je w kolejności  chronologicznej.
Festiwal Frankofonii ma wprawdzie szerszy zasięg, wiele imprez odbywa się w innych miejscach miasta, ale kilka ważnych ma miejsce w Dolnośląskiej bibliotece Publicznej, bo przecież mamy tu Bibliotekę Romańską, a Alliance Française ma w naszym budynku swoją siedzibę. Kilka ważnych festiwalowych imprez odbędzie się w naszej bibliotece. Przede wszystkim wystawa w Galerii pod Plafonem. Zaprezentowane zostaną fotografie marokańskiego artysty Tariqa ELBAZE. Ekspozycja „Maroko – Ardennes” będzie prezentowana w dniach 11-24 marca 2019 r. Zainteresowanych zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 11 marca, o godz. 18.00. Przez miesiąc (1-29 marca) w ciągu komunikacyjnym III piętra będzie można oglądać wystawę rysunków humorystycznych Silvère’a Tricoire’a  „Polska jedną kreską”. (wernisaż 1 marca, godz. 18.00). 7 marca, o godz. 17.30 w Bibliotece Romańskiej odbędzie się spotkanie z Valérie Mirarchi, autorką eseju „ Françoise Sagan lub szał pisania”, doktorem filozofii i członkinią L'Association Françoise Sagan. Biblioteka Romańska zorganizuje ponadto projekcje francuskich komedii filmowych. Szczegóły opublikujemy w naszym kalendarzu.
X Targi Książki Regionalnej „Silesiana”, doroczna impreza, która w 2019 r. została zaplanowana w terminie 25-27 kwietnia (czwartek piątek i sobota). Swój dorobek zaprezentuje blisko 30 wydawców działających na terenie Dolnego Śląska, a także oficyny spoza naszego regionu, ale wydające o nim książki. Nie zabraknie muzeów, stowarzyszeń, ośrodków kultury oraz osób prywatnych, które zajmują się działalnością wydawniczą. Oprócz kiermaszu odbywać się będą spotkania autorskie, wycieczki, wystawy. Tuż po otwarciu targów zostanie wręczona nagroda wydawnicza „Silesiana”. Szczegółowy program targów opublikujemy, gdy wszystkie kwestie organizacyjne zostaną dopięte.
XXIX Giełda Książki Bibliotecznej odbędzie się w dniach 20-24 maja 2019 r. (od poniedziałku do piątku). Co rok bibliotekarze oferują wrocławianom do kupienia kilka tysięcy używanych książek – są wśród nich publikacje wycofane z bibliotek oraz przyjmowane przez cały rok od tych, którzy nie mają już na nie miejsca w domu. Na tegorocznej giełdzie będzie, jak zawsze, dużo książek z literatury pięknej polskiej i obcej, a także publikacje popularnonaukowe z różnych dziedzin. Wszystkie oferowane książki, filmy i płyty będą po 3 złote!
„Z Książką na Walizkach”, czyli spotkania twórców książek dla dzieci (pisarzy i ilustratorów) odbędą się w tym roku po raz 16. Tym razem pod hasłem „Mistrzowie literatury dzieciom”. Tytułowi „mistrzowie” to uznani już klasycy, jak i ci, którzy dzisiaj są mistrzami słowa. Do projektu zaproszono wybitnych współczesnych autorów książek, których dorobek został doceniony przez znawców literatury, a nie jest jeszcze dobrze znany czytelnikom. Zaproszeni goście spotkają się z czytelnikami w 50 miejscowościach Dolnego Śląska. Wszystkich zapraszamy na Wielki Finał imprezy, który odbędzie się 8 czerwca w Świdnicy i będzie miał charakter masowy. Podczas finału odbędzie się bieg czytelników oraz konkurs na najciekawszą sceniczną prezentację wybranego autora – gościa spotkań „Z książką na walizkach”. Będzie też funkcjonować tzw. „Strefa Kibica – Aktywnie z Książką”, czyli rodzinna strefa zabawy. Imprezie, jak co roku, towarzyszyć będzie „Walizka”, czyli gazetka okolicznościowa, którą wypełnią teksty pisarzy uczestniczących w imprezie.
 
Serdecznie zapraszamy!
O wszystkich wymienionych tu imprezach będziemy szczegółowo informować na nszej stronie.