UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich studentów oraz doktorantów do wzięcia udziału w III edycji ogólnouniwersyteckiego Konkursu Jednej Powieści, który w tym roku poświęcony jest „Mistrzowi i Małgorzacie” Michaiła Bułhakowa oraz „Mostowi na Drinie” Iwa Andricia.

Konkurs odbędzie się 22 stycznia 2019 roku (wtorek), o godz. 16:40, w Instytucie Filologii Słowiańskiej (ul. Pocztowa 9, sala 201, II piętro). Ma on charakter całkowicie anonimowy (tożsamość zwycięzców poznajemy na końcu, ponieważ karty odpowiedzi są szyfrowane za pomocą pseudonimów) i polega na wypełnieniu testu, którego pytania odnoszą się do treści danej książki. Zgłoszenia są jednak konieczne w celu określenia liczby uczestników.

W tym toku do wyboru są dwie lektury, dlatego w zgłoszeniu należy podać konkretną powieść, która interesuje uczestnika.

Warto dodać, że to doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia swojej wiedzy, ale także – dla tych, którzy nie mieli jeszcze ku temu okazji – możliwość zapoznania się z klasyką literatury światowej. Co więcej, przewidziano aż dwie nagrody główne. Studenci, spróbujcie swoich sił!
► Rejestracja uczestników, zapisy i szczegóły na stronie Konkursu w portalu Facebook >>
oraz pod adresem e-mail: