UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
W dniu 15 grudnia zakończyliśmy realizację projektu „Polska na szóstkę. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach”.

Projekt współrealizowało 76 dolnośląskich bibliotek przy współudziale szkół, domów kultury i innych placówek oświatowych. W dwóch odsłonach odbyło się 77 spotkań (w czerwcu – 50, w październiku – 27). 9 czerwca ulicami Wałbrzycha przeszła wielka, kolorowa parada czytelników, a na wałbrzyskim Rynku świętowaliśmy Wielki Finał naszego czytelniczego święta. Na scenie wystąpiło kilkanaście zespołów reprezentujących wałbrzyskie szkoły oraz wszyscy zaproszeni goście.

Po Dolnym Śląsku jeździło i spotykało się z czytelnikami 14 najlepszych autorów książek. W sumie przejechaliśmy w 14 samochodach kilka tysięcy kilometrów. Wydrukowaliśmy 14 tys. egz. naszego okolicznościowego wydawnictwa „Walizka”. Ponad 1000 egz. plakatów dotarło do ponad 20 tys. czytelników. Rozdaliśmy 15 tys. zakładek do książek z naszym hasłem „Polska na 6” i ze słowami „walizkowego” hymnu „Na Dolnym Śląsku z dziećmi czytamy…”. Zorganizowane zostały dwa duże artystyczne konkursy – „XII Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów” pod hasłem „Książka na 6” oraz konkurs fotograficzny „Polska na 6”. W obu konkursach uczestniczyło kilkaset osób, od przedszkolaków po gimnazjalistów.

Organizacją projektu zajęło się we Wrocławiu, Wałbrzychu i pozostałych miastach i gminach Dolnego Śląska prawie 200 osób. Wspierały nas organizacyjnie i finansowo dwa wydawnictwa: Literatura i Akapit Press. Projekt dofinansowali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury oraz samorządy Województwa Dolnośląskiego, powiatu wałbrzyskiego, miasta Wałbrzycha oraz samorządowe instytucje kultury na Dolnym Śląsku.

Wszystkim naszym współpracownikom dziękujemy.
Koordynatorzy projektu:
Katarzyna Kujawa
Jerzy Kumiega
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Więcej na temat edycji 2018:
Zapowiedź pierwszej odsłony >>
Podsumowanie Wielkiego Finału >>
Zapowiedź drugiej odsłony >>

PROJEKT  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY
ORAZ SAMORZĄDÓW: WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO,
 POWIATU WAŁBRZYSKIEGO I MIASTA WAŁBRZYCHA
ORAZ DOLNOŚLĄSKICH SAMORZĄDOWYCH INSTYTUCJI KULTURY