UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Jury w składzie: Katarzyna Kujawa, Marta Wokan i Jerzy Kumiega po obejrzeniu wszystkich 90 nadesłanych prac postanowiło przyznać dwie nagrody główne i dwie nagrody specjalne oraz wyróżnić 34 autorów fotografii.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: 7–12 lat i 13–15 lat. Do pierwszego etapu zakwalifikowano 24 twórców wśród młodszej grupy uczestników i 24 spośród grupy starszej. Poziom prac był niezwykle wyrównany, chociaż wśród wielu prac można było zaobserwować pewne niedostatki techniczne. Jury wzięło pod uwagę, że w większości są to początkujący (jeszcze dziecięcy) fotograficy, którzy dysponują różnymi możliwościami technicznymi z zakresu sprzętu. Dlatego głównym kryterium oceny pracy była kreatywność twórcy, jego wrażliwość w postrzeganiu otaczającego świata, pomysł.

Większość prac dotyczyła przyrody, takiej (wg fotografującego) na 6. Nie zabrakło też ciekawych, inscenizowanych obrazków z życia. Obie prace wyróżnione głównymi nagrodami to właśnie takie obrazki. Pierwszy z nich pt. „Ulubiona zabawa z bratem”, autorstwa 7-letniego Adriana Potępy, to pełen humoru obraz dziecięcej zabawy z wiejskim krajobrazem w tle. Drugi obraz, 15-letniego Borysa Kudryńskiego, „Skok do lat 90.” to zainscenizowana scenka, trochę złośliwa, mówiąca o tym, jak szybko to, co nowoczesne staje się przestarzałe i brzydkie i tylko człowiek jest zawsze piękny.

Jury postanowiło przyznać też dwie nagrody specjalne za fotografie „Człowiek przy pracy” Pauliny Dziurdziak oraz Julii Kowalskiej za „Drogę bez powrotu”. Pierwsza z nich ukazuje portret mężczyzny tnącego gałęzie, druga zaś sentymentalny, trochę oniryczny pejzaż drogi w nieznane.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press.

Uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż wystawy fotografii „Polska na 6” odbędzie się w Galerii Podróżnika w Dziale Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu w dniu 10 listopada o godz. 12.00.

Podczas wernisażu zapraszamy również na spotkanie z Magdaleną Zarębską, autorką książki „Projekt Breslau”.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Polska na szóstkę. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach”.
Lista nagrodzonych >>
Klauzula infromacyjna dot. ewidencji uczestników wydarzeń >>
PROJEKT  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO
POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY
ORAZ SAMORZĄDÓW: WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO,
 POWIATU WAŁBRZYSKIEGO I MIASTA WAŁBRZYCHA
ORAZ DOLNOŚLĄSKICH SAMORZĄDOWYCH INSTYTUCJI KULTURY