UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu zaprasza dolnośląskich bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i ludzi książki do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom regionalnego rynku wydawniczego.  Spotkanie na temat „Dolnośląski rynek wydawniczy. Stan obecny i perspektywy” jest podsumowaniem targów książki regionalnej Silesiana, które od dziewięciu lat odbywają się w naszej bibliotece i ma na celu prezentację  dorobku wydawniczego Dolnego Śląska. Szczególną uwagę poświęcimy  publikacjom wydawanym przez małe, nieznane szerzej wydawnictwa. W trakcie dyskusji zastanowimy się również, czy wydawcy i bibliotekarze mogą połączyć siły, żeby wzmocnić pozycję książki i rolę czytania w życiu Dolnoślązaków.
 
Konferencja „Dolnośląski rynek wydawniczy. Stan obecny i perspektywy” odbędzie się w dniu 19 września 2018 r. w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58 w sali 35 (III p.) o godz. 9.30.
PROGRAM
 
9.30
Otwarcie konferencji

Jolanta Ubowska – zastępca dyrektora DBP we Wrocławiu

9.45
Prezentacja wydawnictw:
Małgorzata Ulrich-Kornacka, Bogdan Bernacki, Wydawnictwo Eko-Graf (Wrocław), Wydawnictwo Mamiko (Nowa Ruda), Wydawnictwo Nortom (Wrocław), Wydawnictwo Gissa (Złoty Stok), Wrocławskie Wydawnictwo eMKa, Marta Miniewicz,  Zbigniew Sobierajski, Wydawnictwo OVO (Trzebnica), Wydawnictwo Afera (Wrocław)

12.00 – przerwa kawowa

12.30
Prelekcja – „Dolnośląski rynek wydawniczy”

dr Ewa Jabłońska-Stefanowicz z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego

13.15
Dyskusja
i podsumowanie spotkania

13.45
Literacki spacer po centrum Wrocławia z Martą Miniewicz (wrocławskim przewodnikiem, właścicielką Wydawnictwa Kołowrocek).
 
Zgłoszenia prosimy kierować do koordynatora projektu do 17 września 2018 r.
Katarzyna Zborowska
tel. 71 3352236
mail:
Projekt Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.