UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wrocławski Dom Literatury zachęca do skorzystania z zajęć wakacyjnych. Poniżej treść ogłoszenia.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą wakacyjnych warsztatów kreatywnych dla dzieci i młodzieży, którą przygotowaliśmy zwłaszcza dla tych młodych mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy przynajmniej część lata spędzą we Wrocławiu. Proponujemy warsztaty dla trzech grup wiekowych: 8-10 lat, 11-13 lat i 14-18 lat. 

Warsztaty – pod opieką profesjonalnych animatorów i specjalistów – pozwalają rozwijać kreatywność, poznawać różne aspekty świata kultury i sztuki i rozwijać umiejętności. Szczegółowy program i cennik warsztatów prezentujemy poniżej. 

► Literatura i teatr
Termin: 30 lipca – 3 sierpnia 10:00-13:00 (15 godzin)
Wiek: 8-10 lat
Cena: 300 zł, w tym bilety do muzeum, przekąski i napoje dla uczestników
Warsztaty „Literatura i teatr,” które poprowadzi Agata Iżykowska, kulturoznawczyni, antropolożka teatru, a przede wszystkim edukatorka muzealna. Zabierze najmłodszych uczestników w świat powiązań literatury i teatru, przybliży podstawowe nurty oraz największe polskie nazwiska związane ze sztuką teatralną. Dzieci udadzą się także na wycieczkę do Muzeum Teatru i Teatru Lalek, aby w ciekawy i przyjemny sposób poznać polskie dziedzictwo teatralne. Częścią każdych zajęć będą warsztaty manualne, pobudzające kreatywność.

► Literatura i sztuka 
Termin: 6-10 sierpnia 10:00-13:00 (15 godzin)
Wiek: 8-10 lat
Cena: 300 zł, w tym bilety do muzeum, przekąski i napoje dla uczestników
Warsztaty „Literatura i sztuka,” które poprowadzi Monika Krysztofińska, kulturoznawczyni zafascynowana sztuką współczesną i odkrywaniem jej potencjału edukacyjnego, założycielka Fundacji Płynne Muzeum i edukatorka w Muzeum Sztuki Współczesnej (Pawilon Czterech Kopuł), oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Młodzi uczestnicy odkryją współczesną sztukę polską oraz jej związek z literaturą poprzez działania performatywne, a także wizyty w Muzeum Pana Tadeusza oraz Pawilonie Czterech Kopuł.

► Warsztaty filmowe
Termin: 20-24 sierpnia 9:00-13:00 (20 godzin)
Wiek: 11-13 lat 
Cena: 400 zł, w tym przekąski i napoje dla uczestników
Warsztaty filmowe z Jakubem Gryzowskim, animatorem kultury, praktykiem i teoretykiem filmu amatorskiego. Uczestnicy wyreżyserują oraz zagrają w filmie na podstawie wybranego ważnego wydarzenia historycznego. Opowiedzą historię ze swojego punktu widzenia, pogłębiając jednocześnie wiedzę o historii Polski. Młodzież nauczy się jak przygotować koncepcję, scenariusz, budować napięcie i wykorzystywać nawet skromne środki techniczne, aby stworzyć historyczny film krótkometrażowy.

► Warsztaty kreatywnego pisania 
Termin: 27-31 sierpnia 9:00-13:00 (20 godzin)
Wiek: 14-18 lat
Cena: 300 zł, w tym przekąski i napoje dla uczestników
Warsztaty kreatywnego pisania z Jackiem Bierutem, uznanym krytykiem literackim oraz pisarzem. Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania: Jak zacząć, kontynuować i kończyć? Jak budować sceny i dialogi? Konstruować postaci? Jak stosować reguły gatunkowe? Jak uczyć się od klasyków literatury? Ale przede wszystkim: jak dobrze korzystać z tego, co już się wie i potrafi, oraz jak wyzwolić w sobie odwagę i wyobraźnię?


Zapisy poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeecs64X47VvqjK80dZIKvz9hzaGWiloJAqRIOZSlWK2cwk-g/viewform

Warsztaty odbędą się tylko pod warunkiem zebrania się odpowiedniej ilości uczestników.

Szczegółowe informacje pod adresem: oraz telefonicznie 794 298 027. 

Zajęcia odbywać się będą w grupach maksymalnie dwunastoosobowych.