UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Szanowni Państwo, miło nam poinformować o rozstrzygnięciu konkursu Tutlandia. Pracownicy działu Instrukcyjno-Metodycznego Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej oraz autorka Agnieszka Ginko zapoznali się z nadesłanymi pracami. Oto wyniki:

 
I miejsce – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie

Od autorki: Jestem pod wrażeniem kreatywności i zaangażowania pań bibliotekarek z Oławy – wymyślenia imprezy urodzinowej Tutki, tego, jak pieczołowicie zostało wszystko przygotowane (łącznie z postaciami z książki), tego, jak dokładnie zapoznano się z Tutlandią (wykorzystanie słownictwa podczas urodzin jak np. zynka -– kuzynka Tutki, zyni – kuzyni), jaki ciekawy scenariusz wymyślono na podstawie książki (rodzaj przedstawienia) i przede wszystkim tego, jak dobrze dzieci znały Tutlandię, skoro brały udział w quizie na temat tego, kto co powiedział. Chciałam tu zdradzić pewien sekret – urodziny Tutki mają miejsce w trzeciej części książki, która jest już napisana i czeka na ilustracje. Panie bliotekarki odgadły mój pomysł. W trzeciej części pojawia się oczywiscie tort, tak jak w Oławie. Gratuluję Oławie i wszystkim bibliotekom i bibliotekarzom inwencji twórczej. Wszystkim bibliotekom, które zaangażowały się w działania wokół Tutlandii, prześlę nalepki z książki „Tutlandia” z podziękowaniami. A Państwa działania opiszę w Bibliotekarzu lubuskim.

II miejsce – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Lwówku Śląskim
III miejsceMiejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, filia nr 11

Od autorki: Zaciekawiło mnie to, że wyróżniony Lwówek Śląski i filia nr 11 we Wrocławiu tak obszernie wykorzystały temat zdrowego odżywiania. W przeprowadzonych 2 konkursach w województwie lubuskim żadna biblioteka tego tematu nie podjęła, tak że pokazuje to inne, nowe spojrzenie. Zdradzę tu, że postać mamusi jest po części autobiograficzna – jestem fanką zdrowego odżywiania i ten temat jest mi bliski. Doceniam to, że każda biblioteka wymyśliła własne, oryginalne działania, które się nie powtarzały. Gratuluję zaangażowania i inwencji twórczej.

 
Dziękujemy wszystkim Bibliotekom biorącym udział w konkursie za zaangażowanie i realizację interesujących zajęć, w nagrodę wszyscy Państwo otrzymają od autorki w prezencie po 10 nalepek z Tutlandii (zostaną one wysłane do Państwa drogą pocztową).