Tegoroczna edycja największej dolnośląskiej imprezy czytelniczej dla dzieci i młodzieży, czyli „Z książką na walizkach. Dolnośląskie spotkania z młodymi czytelnikami” odbywać się będzie pod hasłem „Polska na szóstkę”.

W dniach od 6 do 9 czerwca po Dolnym Śląsku jeździć będzie 9 twórców książek dla dzieci i młodzieży: Grażyna Bąkiewicz, Dorota Combrzyńska-Nogala, Kalina Jerzykowska, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Joanna Papuzińska, Agnieszka Tyszka, Paweł Wakuła, Magdalena Zarębska.

Natomiast 9 czerwca pisarze spotkają się z fanami czytania książek w Wałbrzychu. Tam właśnie odbędzie się Wielki Finał. Rozpocznie się o godzinie 9.00 pochodem czytelników ulicami miasta. Później odbędzie się impreza plenerowa, podczas której będzie można spotkać pisarzy, kupić książkę z autografem, obejrzeć ciekawe występy.

W tym roku impreza została podzielona na dwie części, tak więc Wielki Finał tak naprawdę nie kończy przedsięwzięcia – obchody będą kontynuowana jeszcze w październiku, kiedy najmłodsi bedą mogli spotkać się z pozostałymi, biorącymi udział w tegorocznej edycji, pisarzami. Na obydwie odsłony serdecznie wszystkich zapraszamy!

Plakat do pobrania >>
Program imprezy >>

Imprezie, jak zwykle, towarzyszy dedykowana gazetka, która można za darmo pobrać TUTAJ >> lub otrzymać w czasie Wielkiego Finału.

W środku znajdziecie m.in. sylwetki pisarzy – uczestników tegorocznej edycji, jubileuszowe „memy” i mnóstwo ciekawostek związanych z motywem przewodnim XV „Walizek”.

PROJEKT  DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO