UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Z tej okazji Fonoteka przygotowała dla Was wydarzenia mające na celu popularyzację wiedzy ekologicznej.

Czekamy na Was w sali im. Tadeusza Mikulskiego (III piętro) nazajutrz po oficjalnym Dniu Ziemi – 23 kwietnia.

LASY W SŁOIKU –  godz. 16.00

Obchody rozpoczną warsztaty tworzenia lasu organizowane przez Bibliotekę wspólnie z G.Las:

Las w słoiku to roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Ten tętniący życiem ekosystem pasuje wszędzie – podkreśla skandynawski styl oraz tworzy zgrany duet z minimalistycznym wnętrzem. Jest niezwykle ozdobnym elementem, a przy tym nie wymaga zbyt wiele pielęgnacji. [Nabór zakończony!]
SPOTKANIE ZERO WASTE – godz. 18.00

Następnie, wraz z Polskim Stowarzyszeniem Zero Waste, zapraszamy na spotkanie z Orestesem Kowalskim, który w rozmowie z Weroniką Wierzbicką opowie o tym, jak to jest być zero wasterem we Wrocławiu i skąd czerpie pomysły do tworzenia vloga. Wydarzenie będzie miało formę otwartej dyskusji z zaproszonymi gośćmi.


Orestes Kowalski – twórca popularnego kanału na You Tube, influencer, aktywista związany ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki.

Weronika Wierzbicka – liderka Sekcji Gospodarka Odpadami KN Environmental Team, pracownik i doktorantka w Zakładzie Technologii Odpadów i Remediacji Gruntów Politechniki Wrocławskiej. Propaguje ideę recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Chcemy dobrze i miło spędzić czas. Spotkanie jest otwarte dla każdego – zarówno dla tych obeznanych z ideą zero waste i wprowadzających ją w swoje życie, jak i tych, którzy nie słyszeli wcześniej o koncepcji, ale chętnie dowiedzą się więcej.

Wydarzenie na Facebooku >>