UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Dział Instrukcyjno-Metodyczny i Badań Czytelniczych zapraszają biblioteki publiczne z województwa dolnośląskiego do udziału w konkursie: TUTLANDIA.

Konkurs polega  na zrealizowaniu zajęć z bohaterami książek „Tutlandia" oraz „Tutlandia – Niespodzianki" Agnieszki Ginko. Najciekawsze realizacje zostaną  nagrodzone! 

Tutlandia to opowiadania o rodzinie Tutków. Tutka jest mała i dzielnie sobie radzi ze starszym bratem. Tutek jest większy – chodzi do szkoły. Mają jeszcze mamę i tatę. Jest tu raz wesoło, raz smutno, a czasem zdarzają się niespodzianki, jak w życiu. Najważniejsze jest to, że wszyscy się bardzo kochają i lubią spędzać razem czas.

Agnieszka Ginko(-Humphries) – poetka i pisarka, laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich, autorka książek dla dzieci i publikacji edukacyjnych.  Mieszka od dwóch lat w Zielonej Górze. Za swoje książki dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jej wiersze „Ciotka Klotka i inne historie” (Pascal) zostały wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku 2011, książka „Podróż Srebrnego” jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego 2014, a opowiadania o rodzinie Tutków – „Tutlandia” zostały nominowane do nagrody Książka Roku 2013. W 2015 ukazała się drugą część książki o Tutce i Tutku: „Tutlandia – Niespodzianki”, nagrodzona Wyróżnieniem FENIKS 2016 za promowanie wartości rodzinnych. Autorka od dzieciństwa lubi niespodzianki i pisanie.

Można wykorzystać scenariusze zajęć ze strony wydawnictwa Media Rodzina lub własną inwencje twórczą („Tutlandia – Materiały do zabaw z dziećmi” – tutaj link >>)

I NAGRODAbezpłatne spotkanie autorskiez AGNIESZKĄ GINKO
II I III NAGRODA2 dowolne książki z Wydawnictwa Media Rodzina (do kwoty 70zł) oraz 20 nalepek z Tutlandią
.
Zdjęcia oraz szczegółowy opis z relacji przeprowadzonych zajęć proszę przesyłać do 11.05.2018 r. na adres e-mail:

Prace oceniać będą pracownicy działu Instrukcyjno-Metodycznego i Badań Czytelniczych we Wrocławiu wraz z autorką.