UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
W nawiązaniu do prezentowanej pod koniec 2017 roku wystawy z okazji 70-lecia Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej „Historia pewnej kamienicy” informujemy czytelników o możliwości sięgniecia po artykuł „Rodzina Priebatschów. Księgarze i wydawcy z Breslau”.

Poświęcony działalaności księgarni Priebatsch's Buchhandlung tekst stanowi uzupełnienie informacji na temat historii kamienicy „Pod Złotą Palmą”, obecnej siedziby Biblioteki. Jak możemy przeczytać we wprowadzeniu do artykułu:

W każdej cenionej bibliotece świata znajdziemy książkę wydaną przez oficynę wydawniczą Priebatsch's Buchhandlung z Breslau. Pozycje tego wydawnictwa zna każdy naukowiec zajmujący się Śląskiem, a jednak publikacji na temat członków rodziny Priebatschów jest niewiele, a te, które funkcjonują w obiegu, zawierają sporo błędów. Ich księgarnia znajdowała się w kamienicy „Pod Złotą Palmą" przy Rynku 58, gdzie obecnie mieści się Dolnośląska Biblioteka Publiczna.


Artykuł autorstwa jednego z naszych pracowników – dra Rafała Werszlera – ukazał się w ostatnim w 2017 roku numerze magazynu społeczności żydowskiej „Chidusz” i jest dostępny w Czytelni. Zachęcamy do czytania!
►Więcej na temat wystawy „Historia pewnej kamienicy” tutaj >> i tutaj >>
► Strona internetowa magazynu „Chidusz”
>>