UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Jak informowaliśmy w jednym z artykułów >> nasza Biblioteka nawiązała współpracę z firmą FORMSOFT i objęła patronatem projekt Akademia Umysłu® Senior EDU, będącym pierwszym na polskim rynku przedsięwzięciem, którego zadaniem jest rozpowszechnienie idei treningu umysłu z wykorzystaniem edukacyjnych programów komputerowych.

Pierwsze spotkanie z cyklu, który ma stanowić element stałej oferty kierowanej do seniorów we Wrocławiu, odbyło się w zeszłą środę, 4 października 2017, i można z całą pewnością powiedzieć, że zakończyło się sukcesem. Początkowa rezerwa i zniecierpliwienie szybko ustąpiły żywemu zainteresowaniu i determinacji, by systematycznie przekraczać granice wieku. Program jest złożony m. in. z wielu ćwiczeń o różnym poziomie trudności przybierających formę gry, a przyznajmy, że w XXI wieku nikt nie jest w stanie oprzeć się magii wirtualnej rywalizacji, nawet jeśli w gruncie rzeczy jest to pojedynek z własnymi możliwościami.

Jak można zobaczyć na zamieszczonych w galerii zdjęciach, zajęcia to nie tylko praca ze specjalistycznym programem komputerowym (choć niewątpliwie jest to ich rdzeń), ale też wiedza teoretyczna zaprezentowana z użyciem środków multimedialnych oraz poprzez praktyczne ćwiczenia, które z jednej strony pomagają skutecznie ulepszyć pamięć i koncentrację, z drugiej natomiast sprzyjają integracji i dobrej zabawie. Takim sposobem, dzięki zróżnicowanym formom aktywności, możliwa jest poprawa zarówno stanu ducha, jak i ciała.

Choć dopiero przecieramy szlaki, rola innowatorów jest dla nas powodem dla dumy, a zajęcia już teraz cieszą się dużą popularnością. Kolejne spotkania kursu, począwszy od drugiego, będą prowadzone według dziewięciu scenariuszy programu z wykorzystaniem komputerów. Wszystkich uczestników zapraszamy do Informatorium 11 października na godzinę 8:00, natomiast zainteresowanym, którzy nie zdążyli zapisać się w pierwszym naborze, przypominamy, że planowane są następne edycje.