UWAGA!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
A- A A+

Katalog czasopism DZB obejmuje zasoby tych bibliotek publicznych objętych systemem, które katalogują czasopisma. Aktualnie są to biblioteki Wrocławia, Dzierżoniowa, Legnicy i Oleśnicy.

JAK KORZYSTAĆ Z KATALOGU

Na stronie głównej katalogu (www.dzb.pl) w okienku wyszukiwania wpisujemy tytuł czasopisma albo tytuł dodatku, czy miejsce wydania. Możliwe jest wyszukiwanie według różnych kryteriów - wybieramy je rozwijając listę przy „Polu do wyszukiwania”, m.in. słowa w tytule, wydawca, hasło przedmiotowe  (czyli temat), numer ISSN albo wszystkie pola (łączy wszystkie kryteria i jest najbardziej efektywnym sposobem wyszukiwania). Po wybraniu kryterium wyszukiwawczego i wpisaniu odpowiedniego słowa lub frazy klikamy przycisk „Dalej”. Wtedy otwiera się lista czasopism odpowiadających naszemu pytaniu.

Na liście znajdziemy następujące informacje: redaktor, tytuł, rok wydania, lokalizacja czasopisma w bibliotece - dział.  Należy zwrócić uwagę na kolumnę „Egzemplarze”, w której znajdują się linki do szczegółowych opisów konkretnych egzemplarzy.