Język polskiJęzyk angielskiJęzyk francuskiJęzyk ukraińskiJęzyk niemieckiJęzyk migowy
Od 20 lipca do 8 sierpnia w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej trwa przerwa urlopowa, czyli w realu Biblioteka będzie zamknięta. Ale w wirtualu istniejemy. Działa, oczywiście, nasz portal, ale z książek też można korzystać. Tyle że z e-książek, zwanych ibukami.

Przypominamy, że każdy zapisany do naszej Biblioteki czytelnik, może bezpłatnie korzystać z zasobu blisko 3000 ibuków na platformie IBUK-LIBRA.

Można znaleźć wśród znajdujących się w tym zasobie książek także coś do poczytania dla rozrywki, chociaż dominują publikacje popularnonaukowe i naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Ale przeglądając listę trafić można na klasykę literacką (znalazłem np. „Braci Karamazow” F. Dostojewskiego”,„Moby Dicka” H. Melville'a, „W pałacu carów” A. Dumasa)), powieść historyczną (np. „Car widmo” W. Gomulickiego czy „Klątwa” S. Drake), na klasyczną powieść detektywistyczną (np. „Znak czterech” A. Conan Doyle`a) i na współczesny polski kryminał (np. „Król Tyru” T. Białkowskiego, „Noc zimowego przesilenia” A. Krawczyk), na klasykę science-fiction (kilka rzeczy S. Lema) i na współczesną powieść fantasy (np. „Most nad otchłanią” K. Lewandowskiego), na biografie (np. Czesława Niemena czy J. Tuwima), literaturę faktu (np. „My, dzieci z dworca ZOO”, „Mahatma Witkac”, „Absurdy PRL-u”), romanse (np. „Wichrowe wzgórza” E. Brontë”), „Mąż Leonory” W. Marreneé-Morzkowskiej), a nawet na publikacje Harlequina (np. seria „Romans z Szejkiem”). Są także powieści dla młodzieży (np. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J,R.R. Tolkiena, „Time Riders. Kod Apokalipsy”) i książki dla dzieci (np. zbiór „Baśnie polskie”, „Królowa Śniegu”, „Pan Smrodek”). Mnóstwo popularnonaukowych książek historycznych albo związanych z polityką czy kulturą.


Przejrzyjcie zatem listę, czy nie znajdziecie tam czegoś dla siebie! >>
Tym, którzy jeszcze nie korzystają za darmo z e-booków za naszym pośrednictwem przypominamy, że aby uzyskać do nich dostęp, trzeba być zapisanym do biblioteki – dopiero wtedy można od bibliotekarza otrzymać PIN umożliwiający dostęp do platformy Ibuk-Libra. PIN można dostać również drogą mailową. Należy napisać stosowny e-mail z prośbą o taki PIN na adres , podając nr karty i datę urodzenia. Więcej informacji >>.