Jedną z atrakcji majowych Targów Ksiązki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre strony” była wystawa rzeźb jednego z najciekawszych artystów książki, ilustratora, malarza. Prace zostały zgrabnie umieszczone we Wrocławskim Centrum Kongresowym, choć miejsce nie było zbyt wygodne – w tej samej przestrzeni odbywały się targi.

Wystawę oglądało się tak, jakby ożyły zwierzęta, które wielu z nas podziwiało na pięknych ilustracjach Wilkonia. Zwierzaki pełzały, skradały się, odpoczywały i fruwały (podwieszone do kongresowego sufitu), tworząc niezwykłe, magiczne miejsce wśród targowego zgiełku. W centrum ekspozycji wędrowlai nierozłączni Don Kichot i Sanczo Pansa.

Dzieciaki szybko oswajły nawet najdrapieżniejsze z bestii, siadając na nich, głaszcząc, wykręcając im głowy (w niektórych wypadkach była taka możliwość – widać to na jednym ze zdjęć prezentowanych w umieszczonej poniżej galerii). Wielki artysta dobrze wie, jak do nich trafić, zupełnie się do nich nie mizdrząc... I dokładnie tak samo jest zawsze, choć mijają pokolenia...

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej wystawy, przypominając, że Józef Wilkoń skończył w tym roku 85 lat. Ad multos annos, Mistrzu!