Znamy już wyniki turnieju. Niecierpliwi mogą już wczytać się w załączone pliki z protokołami obrad jury. Bardziej cierpliwym przedstawiamy garść liczb.
Protokół z konkursu literackiego znajdziecie tutaj >>,  a z konkursu plastycznego tutaj >>)
Ogółem na adres mailowy Biblioteki oraz pocztą tradycyjną nadeszło 329 prac spełniających wymogi regulaminowe. W kategorii literackiej – 58, a w kategorii plastycznej – 271. W podziale na grupy wiekowe 79 prac przysłano z przedszkoli, 98 z klas I-III szkół podstawowych, 94 z klas IV-VI i 58 z klas I-III gimnazjum.
W pracach jury wzięło udział 8 osób.
Zdjęcia z obrad można obejrzeć w zamieszczonej poniżej galerii.
Prace literackie oceniała komisja złożona z 3 osób: Cecylia Bielak (kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów), Małgorzata Dobrowolska (kierownik Działu Dziecięco-Młodzieżowego) oraz Bożena Pajdosz (lokalna pisarka, autorka książki „Pisane nocą”).

Natomiast prace plastyczne oceniało jury pięciosobowe: Leokadia Adamowicz (instruktor tkactwa artystycznego), Józef Jelonek (lokalny artysta malarz), Mario Lesiński (lokalny artysta rzeźbiarz), Zbigniew Superson (lokalny artysta malarz) i Marta Sztaba (nauczyciel plastyki).

Jesteśmy mile zaskoczeni tak dużą frekwencją. Prace, które wpłynęły na konkurs cechują się wysokim poziomem estetycznym, co będzie można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w naszej Bibliotece, na którą zapraszamy w czerwcu.
Gratulujemy Laureatom i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród w dniu Wielkiego Finału „Z książką na walizkach” – 13 czerwca 2015 roku – do polkowickiego amfiteatru.