Nasza Biblioteka 7 Kontynentów zgłosiła swój akces do ogólnopolskiego konkursu organizowanego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Działania naszych bibiotekarzy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów zostały wyróznione spośród ponad półtora tysiąca inicjatyw zgłoszonych na konkurs. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele z Fundacji Orange oraz Polskiego Centrum Programu Safer Internet zdecydowało o przyznaniu jednego z 10 certyfikatów SSL, gwarantujących ochronę danych na stronach www, właśnie Bibliotece 7 Kontynentów. Dla ścisłości dodajmy, że było to jedno z 10 wyróżnień, a 5 nagród głównych stanowiły telewizory (kto je dostał, można sprawdzić tutaj >>)

Za co uhonorowano naszą bibliotekę tym wyróżnieniem? Otóż w bibliotece odbywały się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków, dla uczniów szkół podstawowych i dla rodziców. Razem z członkami Biblioteki-Światoteki przygotowano wystawę plastyczną „Zaplątani w sieci” (zobacz w poniższej galerii). Rodzice dyskutowali o tych problemach podczas spotkania pod hasłem „Dzieci konsoli – uzależnienie od gier”. Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu „Sieciuchy i sieciaki, czy wiecie kto to taki?“, podczas których dowiedziały się, jakie zagrożenia może nieść ze sobą Internet, a towarzyszący im rodzice poznali listę bepiecznych stron i gry dostosowane do wieku dzieci. Wszystkie zajęcia miały w sobie także elementy zabawy i edukującej rywalizacji.

Koleżankom i Kolegom z Działu Pracy z Dziećmi gratulujemy!