Budynek A, Rynek 58, parter, pok. 5

Wypożyczalnia dziecięca: tel. 71 335 22 17, e-mail:

Czynny
poniedziałki, wtorki, czwartki, piątk: 10:30 - 18:30
w środy i soboty: 10:30-15:30

kierownik: Jerzy Kumiega, tel. 71 335 22 16

Dział Pracy z Dziećmi wyróżnia się prowadzoną niezwykle kompetentnie, obfitą działalnością edukacyjną i kulturalną. Z jednej strony, oferuje młodym czytelnikom bardzo bogaty księgozbiór, liczący ponad 37.000 woluminów, z drugiej, atrakcyjną ofertę najróżniejszych zajęć w czasie wolnym. Kieruje ją zresztą nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców i opiekunów. W księgozbiorze znajduje się głównie literatura piękna klasyka i utwory współczesne, od bajeczek i baśni po powieści obyczajowe dla młodzieży i fantastykę.

Spośród licznych imprez, zajęć i warsztatów organizowanych przez pracowników działu warto wymienić te, które odbywają się cyklicznie. Trzy Biblioteczne Akademie (Niemowlaka, Malucha i Starszaka) to comiesięczne zajęcia dla najmłodszych w wieku od 6 miesięcy do 7 lat. W czasie ferii i wakacji organizowane są spotkania ze sztuką. Dużym powodzeniem cieszy się również Noc z Andersenem, w czasie której biblioteka przeistacza się w królestwo baśni z mnóstwem atrakcji i niespodzianek. Systematycznie odbywają się również zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej. Organizowane są spotkania z pisarzami, ilustratorami i wydawcami książek dla dzieci.