? Małgorzata Lazarek o wystawie:
Prezentowane na wystawie prace to ilustracje do „Humoru zeszytów szkolnych”, czyli tekstów publikowanych w starym krakowskim „Przekroju”. Dla mnie to skarbnica inspiracji, gejzer dowcipu. Uwielbiam te teksty. Bywa tak, że tekst jest tylko luźną inspiracją do ilustracji. Praca nad ilustracjami do „humorów” ma  działanie terapeutyczne, dla mnie jako twórcy – mam nadzieję, że także dla odbiorców. Teksty „humorów” to także wspomnienie czasów dawno minionych i szkoły z mojej młodości.

?Szymon Bojko o ilustracjach do „Humoru zeszytów szkolnych”:
„Co w tym cyklu zwróciło moja uwagę? Lekkosć, zabawa z powierzchnią. Zabawa, bo Małgorzata na tej powierzchni zostawia swoje ślady odbicia i kolor, kolor soczysty, który ilustracji nadaje niezależną wartość wizualną, który zatrzymuje oko tak, że nie podobna przejść obojętnie obok takich wyobrażeń jak...krowa. Krowy Małgorzaty mają mordy z innego świata mordy innego zwierzęcia, albo mordy człowiecze”.