Zbiór publikacji koreańskich, stanowiący bazę księgozbioru Biblioteki Koreańskiej, został przekazany przez Bibliotekę Narodową w Seulu. W działalność Biblioteki Koreańskiej włącza się grono ludzi związanych z wrocławską British International School, zwłaszcza profesorowie, studenci i uczniowie z Korei. Dzięki współpracy z tymi instytucjami, przy specjalnych okazjach można w bibliotece obejrzeć wykonywane przez dzieci koreańskie tańce ludowe, czy zwiedzić wystawę malarstwa. W Bibliotece Koreańskiej odbywają się projekcje filmów, połączone z dyskusją, spotkania autorskie, urządzane są ekspozycje fotograficzne, pokazy kaligrafii i malowania tuszem, degustacje koreańskich smakołyków itp. Dodajmy, że strategicznym partnerem Dolnośląskiej Biblioteki publicznej jest koreański koncern LG Display, który wyposażył Bibliotekę 7 kontynentów, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w sprzęt elektroniczny. Pracownicy LG Display także korzystają z usług Biblioteki Koreańskiej.