DWUDNIOWY WYJAZD METODYCZNY
dla bibliotekarzy pracujących z dziećmi i młodzieżą
w bibliotekach publicznych na Dolnym Śląsku

przełom września i października 2017 r.
wyjazd i powrót: WROCŁAW
Sesja wyjazdowa do Biblioteki Śląskiej (Katowice) oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Oba wymienione Ośrodki są ściśle związane ze światem literatury oraz książki dla dzieci i młodzieży.

W Bibliotece Śląskiej mieści się redakcja "Guliwera - czasopisma o książce dla dziecka", która również przyznaje dwie nagrody literackie (od 2004 r.): „Guliwera w krainie Liliputów” – dla twórcy dojrzałego, wybitnego, o znaczącym dorobku artystycznym oraz „Guliwera w krainie Olbrzymów” – dla osób bądź instytucji dopiero wkraczających na drogę twórczych i naukowych poszukiwań.

Natomiast w oświęcimskiej Galerii Książki ma swoją siedzibę Centrum Literatury Dziecięcej. Biblioteka w Oświęcimiu jest również organizatorem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (patronat medialny - redakcja "Guliwera").

Wyjazd metodyczny byłby płatny, ok. 350 zł od osoby (wyżywienie, nocleg, transport).

Aby rozpocząć działania organizacyjne, musimy znać liczbę bibliotekarzy chętnych do udziału we wspomnianym wydarzeniu. Przewidujemy, że liczba uczestników powinna wynieść około 40 osób. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do 20 stycznia 2017 r.
Więcej informacji:
Katarzyna Kujawa – instruktor czytelnictwa dzieci