Tegoroczny projekt szkoleniowy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu adresowany do pracowników instytucji kultury województwa dolnośląskiego obejmował cykl 8 szkoleń z 6 tematów dla 112 uczestników. Szkolenia zostały zrealizowane jesienią b.r. Obszary tematyczne koncentrowały się wokół promocji biblioteki jako instytucji oraz promocji działań bibliotecznych i czytelnictwa. Bibliotekarze mogli poszerzyć swoją wiedzę i pozyskać nowe umiejętności w zakresie budowania marki biblioteki, promowania wydarzeń kulturalnych oraz niestandardowych sposobów spojrzenia na bibliotekę i bibliotekarzy(sleeveface, infografika).  Wszystkie szkolenia prowadzone były metodami aktywnymi, wymagającymi osobistego zaangażowania każdego uczestnika.

Zrealizowane tematy:
1) Wyróżnij się! Nowa przestrzeń – większe możliwości,
2) Marka biblioteki, czym jest i jak ją budować?,
3) Udane wydarzenie literackie. Jak to zrobić?,
4) Sleeveface  - pomysł na biblioteczne stereotypy,
5) Infografika- atrakcyjna forma informacji,
6) Bądź kreatywny i stwórz logo biblioteki.

Przebieg szkoleń, zaangażowanie uczestników i prowadzących oraz atmosferę panującą podczas zajęć obrazuje załączona fotorelacja.