1 czerwca 2016 r. w Bibliotece Niemieckiej odbyły się warsztaty rysunkowe dla dzieci, prowadzone przez niemiecką ilustratorkę książek dla dzieci – Julię Friese.

Zajęcia warsztatowe były inspirowane książką „Alle seine Entlein” („Wszystkie jego kaczki”). Za ilustracje do tej opowieści artystka była nominowana do najważniejszej niemieckiej nagrody w dziedzinie książek dla dzieci – Deutscher Kinderbuchpreis – w kategorii: książka ilustrowana.

Uczestnicy warsztatów z zapałem tworzyli rysunki przedstawiające dalszy ciąg historii o kaczuszkach i lisie. Twórczość dzieci spotkała się z wielkim uznaniem ze strony ilustratorki, która pochwaliła małych artystów za ciekawą technikę, kreatywność oraz ogromne zaangażowanie.