To już siódma edycja targów książki regionalnej SILESIANA – Dolnośląski Salon Wydawniczy. W dniach 21-23 kwietnia 2016 r. zapraszamy do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie zaprezentują się wydawnictwa z całego Dolnego Śląska. Wśród nich, m.in. Asiapress, Nortom, Ad Rem, Muzeum Gross-Rosen, Toporzeł, Mamiko, Kołowrocek, Wrocławski Dom Wydawniczy, Wydawnictwo Afera, Oficyna Wydawnicza Atut, Marek Sikorski, Wydawnictwo Folta, Wrocławskie Wydawnictwo Emka oraz kilka dolnośląskich instytucji kultury i stowarzyszeń regionalnych.

Wszystkich zainteresowanych publikacjami wydawanymi na Dolnym Śląsku zapraszamy nie tylko na kiermasz, ale także na spotkania z autorami, m.in. Nadią Szagdaj, Joanną Lamparską i wrocławskim autorem komiksów Krzysztofem Owedykiem, którego wystawa  będzie towarzyszyć targom. Odwiedzający targi będa tez mieli okazję obejrzeć ekspozycję przygotowaną z okazji 25-lecia Wydawnictwa Gajt. Dzieci zaprosimy na wycieczkę z przewodnikiem po mieście szlakiem krasnali (w krasnalowych strojach), a wycieczkę dla całych rodzin poprowadzi przewodnik miejski Marta Miniewicz (o wycieczkach więcej TUTAJ >>).

Odbędzie się również uroczystość wręczenia głównego targowego trofeum, czyli Nagrody Wydawniczej „Silesiana” dla najlepszej publikacji promującej Dolny Śląsk, a także rozstrzygnięcie dwóch towarzyszących targom konkursów – „Młody poeta Dolnego Śląska” oraz „Gry i zabawy mojego dzieciństwa: wspomnienia dolnośląskich seniorów”.

Szczegółowy PROGRAM targów znajdziecie Państwo TUTAJ >>.
Oficjalny blog Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego „Silesiana” >>.